מידע היקפי על הפקת בר-מצווה  |  2 דקות קריאה

תפקידו של מפיק בר-מצווה

הפקת בר-המצווה של ילדכם באופן עצמאי היא משימה אפשרית בהחלט. כל הידע הדרוש לשם כך נמצא באינטרנט וברשתות החברתיות. סביר להניח שאתם מכירים אנשים נוספים שעשו אירוע דומה ותוכלו אף להתייעץ איתם לאורך התהליך.

אם כך, מדוע בכל זאת מרבית המשפחות בוחרות לעבוד עם חברת הפקה?

תוכן עניינים

מדוע לעבוד עם מפיק בר-מצווה

על פני השטח נראה כי הפקת בר-מצווה אינה מסובכת למדי, אולם ככל שחושפים את מאחורי הקלעים מגלים כי הפקת בר-מצווה הינה פרויקט לכל דבר. 

בחודשים שלפני האירוע תקדישו שעות רבות של עבודה שכוללות תכנון מהלך יום, מחקר-שוק, שיחות עם ספקים, השוואה בניהם, ומיקוח עימם, תזמונים, בחירת קייטרינג ומסעדות, תקצוב האירוע והרשימה עוד ארוכה.

במהלך האירוע עצמו תשרו בלחץ רב בניהול האירוע בשטח שזוהי אופרציה שלמה בפני עצמה, ובו-זמנית תרצו להיות שם עבור הנער המתרגש והאורחים.

מכיון שאין לכם יחסי-עבודה עם הספקים השונים, המחירים שיציעו לכם יהיו גבוהים מהמחירים שמפיק מקצועי ישיג עבורכם, והאמינות וטיב הביצוע יהיו מוטלים בספק, מה שעשוי לפגוע באיכות האירוע.

גם אם אתם מוכנים לכל ההקרבה הזאת, אתם צריכים להפנים שהנאתכם מהאירוע המרגש הזה תיפגע.

מה מפיק בר-מצווה עושה בפועל

מפיק בר-מצווה מקצועי קודם כל מקשיב. שתפו אותו בחופשיות בשאיפות שלכם מהאירוע, באופי הנער ורצונותיו, המשפחה והאורחים, ובתקציבכם. לאחר שהתמונה ברורה, המפיק יתכנן עבורכם אירוע שמותאם לציפיות שלכם וישתף אתכם בחזרה בתכנית.

בדרך כלל כשמדובר בבר-מצווה בכותל או בזכרון-יעקב, נהוג לתת הצעה רוחבית שכוללת השכרת אוטובוס, ארוחות בוקר וצהריים, תהלוכת נגנים, צלם, ופעילויות שונות לבחירתכם.

לאחר שמגיעים להסכמה, המפיק מתאם עבורכם את כל הספקים השונים ליום האירוע. עבודה זו כוללת בחינה מתמדת של איכות הביצועים שלהם ועמידתם בלוחות הזמנים, סידור חלופות במקרה של תרחישים בלתי-צפויים, וניהול התשלומים.

ביום בר-המצווה על המפיק לנהל את האירוע בשטח. מדובר במשימה לא פשוטה שעל-מנת שתתבצע על הצד הטוב ביותר דורשת צוות הפקה. על המפיק לתאם בזמן-אמת עם הספקים השונים, שצריכים לעמוד בלוח-זמנים מדויק על-אף העומס הרב בימי העליה לתורה. על המפיק לסדר מקום לקריאה בתורה, לעיתים במזג-אויר לא סימפטי, ולוודא שגם הנשים נמצאות במיקום אסטרטגי לצפיה במחזה המרגש.

קצרה היריעה מלהכיל את כל הפרטים הקטנים אותם נדרש מפיק בר-מצווה לנהל, הן לפני האירוע והן במהלכו. כל נער, משפחה ואירוע הם עולם ומלואו ונדרשת יכולת הקשבה, סבלנות ואדפטיביות.

חתן בר מצוה מחזיק ספר תורה יחד עם אביו בכותל המערבי. את הספר הוציאו מבית הכנסת במנהרות הכותל

שיקולים בבחירת מפיק בר-מצווה

  • נסיון המפיק – מפיק מנוסה מכיר טוב יותר את כל האלמנטים הכרוכים בהפקת בר-מצווה. יחסי עבודה ארוכי-טווח עם הספקים השונים מאפשרים לו להשיג מחירים תחרותיים ברמת ביצוע גבוהה מהסטנדרט. כמו כן ניהול אירוע בשטח דורש נסיון ומקצועיות על-מנת להביא לאירוע מושלם בתנאים משתנים.
  • יחס בין-אישי – מעבר לפרטים היבשים, חשוב שתהיה לכם כימיה טובה עם המפיק. חפשו מפיק שילווה אתכם ואת הנער בסבלנות ובשירותיות, יקשיב לצרכים שמתעוררים בכל שלב, ויהיה פתוח לשינויים במידת הצורך.
  • כיסוי גיאוגרפי – הפקת בר-מצווה אינה חייבת להתרחש בכותל המערבי. משפחות רבות פונות לאיזורים שונים אליהם הן מתחברות יותר כגון זכרון-יעקב, צפת, מצדה ועוד. חפשו חברת הפקה שמתמחה באיזור אליו אתם מתחברים.
  • דירוג והמלצות – חברות הפקה שצברו מוניטין בדרך כלל יופיעו בגוגל וברשתות החברתיות השונות. בחינה של דירוגים והמלצות במדיות אלו תסייע לכם להעריך את איכותה של חברת ההפקה. 
  • אופי ההפקה – מפיקים שונים פונים לקהלים שונים בהם הם מתמחים. מפיק נחשב בקהילה החרדית לא בהכרח מבין את צרכיה של משפחה חילונית, ולהיפך. 
  • עלות ההפקה – מפיקים שונים גובים סכומים שונים עבור השירות שלהם. חפשו איזון בין התקציב העומד לרשותכם לבין רמת הציפיות שלכם מחברת ההפקה.

עדיין מתלבטים? צרו איתי קשר לקבלת ייעוץ מקיף ללא עלות!